русский  | ENG.png English RUS.png

 צרו קשר  מפת הגעה

חדשות ומאמרים

פריצת דרך באבחון מוקדם של סרטן הלבלב

פריצת דרך באבחון מוקדם של סרטן הלבלב

סרטן הלבלב הוא סרטן נדיר באוכלוסייה אולם שכיחותו בנשאים של מוטציות בגן BRCA2 גבוהה פי 10 מאשר באוכלוסיה הכללית. בניגוד לסוגי סרטן אחרים, לגבי סרטן הלבלב לא הושגה כל התקדמות ביכולת האבחון המוקדם מזה כשלושים שנים. במאמר זה מוצג מחקר פורץ דרך שנותן תקווה לפיתוח שיטה לאבחון סרטן הלבלב כבר בשלביו הראשונים. 

קרא עוד

בדיקות מולקולריות להתאמת הטיפול

בדיקות מולקולריות להתאמת הטיפול

רפואה מותאמת אישית שואפת להעניק לכל חולה את הטיפול המתאים ביותר עבורו. בכדי לעשות זאת האונקולוג המטפל צריך להכיר את הגידול הסרטני ״מקרוב״ ככל האפשר.
אחד הכלים החשובים ביותר של הרפואה המותאמת אישית בטיפול בסרטן הן בדיקות מולקולריות הנקראות גם בדיקות גנומיות, אשר מייצרות פרופיל גנטי של תאי הגידול הסרטני.

קרא עוד

ביופסיה לא פולשנית (liquid biopsy)

ביופסיה לא פולשנית (liquid biopsy)

בחולי סרטן המטופלים בכימותרפיה בשל מחלה גרורתית, לא כל הגרורות מגיבות בצורה זהה לטיפול. על מנת לעקוב אחר השינויים בגידול הסרטני בתגובה לטיפול באזורים השונים בגוף , יש צורך בזיהוי השינויים הגנטיים שקיימים בגידולים אלה. 
במחקר חדש שהתפרסם לאחרונה בכתב העת היוקרתי Nature Communications הראו החוקרים כי ניתן לעקוב אחר ההתפתחות של סרטן באזורים שונים בגוף באמצעות דגימת דם  הקרויה ״ביופסיה נוזלית״ (Liquid Biopsy). 

קרא עוד

סרטן שד בגברים – יש דבר כזה

סרטן שד בגברים – יש דבר כזה

סרטן השד בגברים היא מחלה נדירה יחסית אך שכיחותה בעולם המערבי עולה בהתמדה בעשורים האחרונים. סרטן השד הגברי מופיע ביחס של מקרה אחד לכל מאה מקרי סרטן שד בנשים והוא מהווה גם כ 1% מכלל מקרי הסרטן בגברים. ישראל מובילה מבחינת שכיחות סרטן זה: 1.08 מתוך 100,000 גברים לעומת הממוצע הכלל עולמי שהוא  1 ל- 100,000  גברים. שכיחות יתר זו מיוחסת לגורמים גנטיים הייחודיים ליהודים, בעיקר אלו ממוצא אשכנזי. הגורמים לסרטן השד הגברי, בדומה לזה הנשי, הם גנטיים, הורמונליים וסביבתיים (אורח חיים).

קרא עוד

אנג'לינה ג'ולי נלחמת

אנג'לינה ג'ולי נלחמת

אנג'לינה ג'ולי היא שחקנית מוערכת, אימא לשישה ילדים ששלושה מהם מאומצים, המקדמת מפעלים הומניטריים כשגרירה של רצון טוב בחסות סוכנות הפליטים של האו"ם, במדינות נידחות החיות תחת איום מתמיד של מלחמה. 

ואם לא די בכך, לפני כשנה יצאה ג'ולי למלחמה נוספת - מלחמה על חייה.

קרא עוד

ייעוץ אונקוגנטי לנשים אשכנזיות

ייעוץ אונקוגנטי לנשים אשכנזיות

כ- 11% ממקרי סרטן השד וכ-40% ממקרי סרטן השחלות באוכלוסייה האשכנזית בישראל, נובעים מקיומן של שלוש מוטציות מורשות בגנים הקשורים בנטייה לסרטן השד והשחלות BRCA1  ו- BRCA2. הסיכון המצטבר של נשאיות BRCA1 לחלות בסרטן השד או השחלות הוא 60% עד גיל 60 שנים ו 83% עד גיל 80 שנים.

קרא עוד

המטען הגנטי האישי שלך - הוא הקובע!

המטען הגנטי האישי שלך - הוא הקובע!

תחום הגנטיקה נתפס בעיני רבים כמחקרי בעיקרו, אך במרוצת השנים ניתן לראות שהוא בא לידי ביטוי בפתרונות רפואיים רבים. במרכז שלנו אנו מכנים זאת רפואה אישית, משום שבהתאם לתהליך הבירור הגנטי המתבצע על ידנו ניתן להתאים לאדם מסוים תכנית אבחון, מעקב וטיפול לפי המטען הגנטי שלו ובמקרים מסוימים אף להמליץ לו להימנע מפעילות מגבירת סיכון או מסכנת חיים. 

קרא עודטיפים לחיים בריאים וטובים

טיפים לחיים בריאים וטובים

בשנים האחרונות הולכות ומצטברות עדויות מדעיות העוסקות ביכולתן של נשים לפעול למניעת סרטן השד ומחלות נוספות. מחקרים רבים הוכיחו  כי לסגנון החיים יש השפעה מכרעת על מידת הסיכון לחלות בסרטן השד.
על מנת להוריד את הסיכון, חשוב לאמץ אורח חיים בריא ולהימנע מהרגלים מזיקים.

קרא עוד

המלחמה בסרטן השד

המלחמה בסרטן השד

כמידי שנה באוקטובר יצויין חודש המודעות לסרטן השד. במסגרת זו יקיימו האגודה למלחמה בסרטן, משרד הבריאות וארגונים נוספים פעילויות הסברה במטרה להגביר את המודעות לחשיבות האבחון המוקדם.
הסרט הורוד (והצבע הורוד בכלל בפרט) אומץ כסמל הרשמי של המאבק בסרטן השד.

קרא עוד